10 maja 2013

Nurkowanie w rafie

Wiecie co, od bardzo dawna nie miałem przyjemności wyjechać gdziekolwiek na Wakacje, ale w tym roku zanosi się na przełom w tej materii. Zaplanowany jest wakacyjny wyjazd do Egiptu i bynajmniej nie po to aby zobaczyć piramidy, ale po to aby spróbować czegoś czego jeszcze nigdy nie robiliśmy, czyli nurkowania w rafie koralowej.

Jestem strasznie podekscytowany tym faktem. Już sama świadomość, że zobaczę naturalne środowisko rafy przyprawia mnie o przyjemny dreszczyk. To musi być niesamowite uczucie zwłaszcza gdy robi się to pierwszy raz w życiu.

Jest jeszcze trochę czasu, ale już buszuję po sieci i czytam o tym co, gdzie i jak. Okazuje się, że w Egipcje jak na pęczki polskich firm zajmujących się nauką nurkowania nowicjuszy do których się zaliczam. Problem więc nie w tym czy będzie ktoś kto mnie tego nauczy i poprowadzi za rękę, ale raczej na kogo się zdecydować 🙂 No ale w końcu na kogoś padnie i mam nadzieję, że będzie super.

Zastanawiam się też jak najlepiej poradzić sobie z co prawda niewielką, ale skutecznie redukującą doznania estetyczne wadą wzroku. Soczewek kontaktowych nigdy nie zakładałem, sama myśl o grzebaniu paluchami w oku mnie do tego w ogóle nie zachęca 🙂 Poza tym czytając różne opinie znajduję i takie gdzie ludzie nurkujący piszą, że zdjęcie pod wodą maski jeśli taka konieczność się pojawi oznacza także odpłynięcie w siną dal soczewek i dlatego ta grupa rekomenduje maskę ze szkłami korekcyjnymi. Inni z kolei uważają, że lepiej jest mieć szkła kontaktowe no i póki co nie wiem na co się zdecyduję. Ze względu na niechęć to pchania paluchów w oko jestem bliższy opcji z maska i szkłami korekcyjnymi, ale temat jeszcze będę badał.

Wracając jednak do rafy, to ze względu na tego bloga prawdopodobnie zaopatrzę się w jakiś aparat do zdjęć tudzież zdjęć i filmów pod wodą, żeby móc podzielić się z wami tym co uda mi się zobaczyć. I zrobi się kolorowo na blogu 🙂

Jutro pewnie wybiorę się do sklepu nurkowego żeby zasięgnąć rady kogoś z większym doświadczeniem, a gdyby przypadkiem trafił tu ktoś kto takie doświadczenie z nurkowaniem w Egipcie ma, chętnie wchłonę każdą radę i sugestię.